98 cards found.
Name Type Mana Cost Rarity Artist
Argothian Enchantress Creature – Human Druid   {1}{G} Special Daren Bader
Armageddon Sorcery –   {3}{W} Special John Avon
Balance Sorcery –   {1}{W} Special Kev Walker
Ball Lightning Creature – Elemental   {R}{R}{R} Special Quinton Hoover
Bitterblossom Tribal Enchantment – Faerie   {1}{B} Special Nils Hamm
Bloodstained Mire Land –   Special Rob Alexander
Bribery Sorcery –   {3}{U}{U} Special Cynthia Sheppard
Burning Wish Sorcery –   {1}{R} Special Ariel Olivetti
Command Beacon Land –   Special Jonas De Ro
Command Tower Land –   Special Ryan Yee
Counterspell Instant –   {U}{U} Special Dom!
Crucible of Worlds Artifact –   {3} Special Ron Spencer
Cunning Wish Instant –   {2}{U} Special Zoltan Boros & Gabor Szikszai
Damnation Sorcery –   {2}{B}{B} Special Kev Walker
Dark Confidant Creature – Human Wizard   {1}{B} Special Ron Spears
Dark Ritual Instant –   {B} Special Mark Hyzer
Decree of Justice Sorcery –   {X}{X}{2}{W}{W} Special Alan Pollack
Demonic Tutor Sorcery –   {1}{B} Special Daarken
Deranged Hermit Creature – Elf   {3}{G}{G} Special Kev Walker
Doubling Season Enchantment –   {4}{G} Special Chuck Lukacs
Dualcaster Mage Creature – Human Wizard   {1}{R}{R} Special Matt Stewart
Elesh Norn, Grand Cenobite Legendary Creature – Praetor   {5}{W}{W} Special Igor Kieryluk
Entomb Instant –   {B} Special Ron Spears
Exalted Angel Creature – Angel   {4}{W}{W} Special Rob Alexander
Feldon of the Third Path Legendary Creature – Human Artificer   {1}{R}{R} Special Chase Stone
Flooded Strand Land –   Special Rob Alexander
Flusterstorm Instant –   {U} Special Erica Yang
Force of Will Instant –   {3}{U}{U} Special Matt Stewart
Forest Basic Land – Forest   Basic Land Terese Nielsen
Gaea's Cradle Legendary Land –   Special Mark Zug
Gemstone Mine Land –   Special Brom
Genesis Creature – Incarnation   {4}{G} Special Mark Zug
Goblin Piledriver Creature – Goblin Warrior   {1}{R} Special Dave Kendall
Goblin Welder Creature – Goblin Artificer   {R} Special Scott M. Fischer
Greater Good Enchantment –   {2}{G}{G} Special Mathias Kollros
Grim Lavamancer Creature – Human Wizard   {R} Special Michael Sutfin
Hammer of Bogardan Sorcery –   {1}{R}{R} Special Ron Spencer
Hanna, Ship's Navigator Legendary Creature – Human Artificer   {1}{W}{U} Special Terese Nielsen
Hermit Druid Creature – Human Druid   {1}{G} Special Heather Hudson
Imperial Recruiter Creature – Human Advisor   {2}{R} Special Mitsuaki Sagiri
Intuition Instant –   {2}{U} Special April Lee
Island Basic Land – Island   Basic Land Terese Nielsen
Karador, Ghost Chieftain Legendary Creature – Centaur Spirit   {5}{W}{B}{G} Special Todd Lockwood
Karakas Legendary Land –   Special Drew Baker
Karmic Guide Creature – Angel Spirit   {3}{W}{W} Special Allen Williams
Land Tax Enchantment –   {W} Special Chuck Lukacs
Lightning Bolt Instant –   {R} Special Christopher Rush
Living Death Sorcery –   {3}{B}{B} Special Charles Gillespie
Living Wish Sorcery –   {1}{G} Special Hideaki Takamura
Mana Crypt Artifact –   {0} Special Matt Stewart
Mana Drain Instant –   {U}{U} Special Mike Bierek
Maze of Ith Land –   Special Zoltan Boros & Gabor Szikszai
Meddling Mage Creature – Human Wizard   {W}{U} Special Nottsuo
Memory Lapse Instant –   {1}{U} Special Mark Tedin
Mind's Desire Sorcery –   {4}{U}{U} Special Anthony Francisco
Mishra's Factory Land –   Special Kaja & Phil Foglio
Morphling Creature – Shapeshifter   {3}{U}{U} Special rk post
Mountain Basic Land – Mountain   Basic Land Terese Nielsen
Natural Order Sorcery –   {2}{G}{G} Special Terese Nielsen
Nekusar, the Mindrazer Legendary Creature – Zombie Wizard   {2}{U}{B}{R} Special Mark Winters
Noble Hierarch Creature – Human Druid   {G} Special Mark Zug
Oath of Druids Enchantment –   {1}{G} Special Daren Bader
Oloro, Ageless Ascetic Legendary Creature – Giant Soldier   {3}{W}{U}{B} Special Eric Deschamps
Orim's Chant Instant –   {W} Special Chippy
Overwhelming Forces Sorcery –   {6}{B}{B} Special Gao Yan
Pernicious Deed Enchantment –   {1}{B}{G} Special Ittoku
Phyrexian Dreadnought Artifact Creature – Dreadnought   {1} Special Pete Venters
Phyrexian Negator Creature – Horror   {2}{B} Special John Zeleznik
Plains Basic Land – Plains   Basic Land Terese Nielsen
Polluted Delta Land –   Special Rob Alexander
Ravages of War Sorcery –   {3}{W} Special Fang Yue
Ravenous Baloth Creature – Beast   {2}{G}{G} Special Todd Lockwood
Regrowth Sorcery –   {1}{G} Special Dameon Willich
Riku of Two Reflections Legendary Creature – Human Wizard   {2}{G}{U}{R} Special Izzy
Show and Tell Sorcery –   {2}{U} Special Zack Stella
Sinkhole Sorcery –   {B}{B} Special Dave Allsop
Sneak Attack Enchantment –   {3}{R} Special Tyler Jacobson
Sol Ring Artifact –   {1} Special Mark Tedin
Stifle Instant –   {U} Special Eric Fortune
Stroke of Genius Instant –   {X}{2}{U} Special Stephen Daniele
Survival of the Fittest Enchantment –   {1}{G} Special Shelly Wan
Swamp Basic Land – Swamp   Basic Land Terese Nielsen
Sword of Feast and Famine Artifact – Equipment   {3} Special Chris Rahn
Sword of Fire and Ice Artifact – Equipment   {3} Special Mark Zug
Sword of Light and Shadow Artifact – Equipment   {3} Special Mark Zug
Swords to Plowshares Instant –   {W} Special Sam Wolfe Connelly
Thawing Glaciers Land –   Special Jim Nelson
Time Warp Sorcery –   {3}{U}{U} Special Pete Venters
Tradewind Rider Creature – Spirit   {3}{U} Special John Matson
Vampiric Tutor Instant –   {B} Special Gary Leach
Vendilion Clique Legendary Creature – Faerie Wizard   {1}{U}{U} Special Jesper Ejsing
Vindicate Sorcery –   {1}{W}{B} Special Mark Zug
Wasteland Land –   Special Carl Critchlow
Wheel of Fortune Sorcery –   {2}{R} Special John Matson
Windswept Heath Land –   Special Anthony S. Waters
Wooded Foothills Land –   Special Rob Alexander
Xiahou Dun, the One-Eyed Legendary Creature – Human Soldier   {2}{B}{B} Special Junko Taguchi
Yawgmoth's Will Sorcery –   {2}{B} Special Ron Spencer

No results found.
Bummer

98 cards found.